Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

Мемињата на Интернет брзо стекнуваат популарност, но после извесно време фамата спласнува. Сепак тоа не е случајот со мемот познат како „Дефокусирано момче“ (Distracted Boyrfiend). Има поминато една година откако тој стана вирален, а според Интернет правилата тоа е веќе дамнешно минато време. Сега повторно се врати неговата популарност благодарение на корисникот на Твитер Ерни Смит, којшто забележал еден интересен факт за девојката на фотографијата. Таа се вика Карла Рамос, а на мемот позира во улога на девојката на дефокусираното момче. Интересно е тоа што таа се појавува и на многу други сток-фотографии и на секоја од нив изгледа како да живее во постојан шок.

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Таа е многу шокирана додека гледа во екрани. Кога велам многу, мислам неверојатно многу“, напишал Смит.

Интересно е тоа што немаат само екраните такво силно влијание врз Карла. Писмата, плаќањата, дружењето со пријателите и многу други нешта комплетно ја изненадуваат.

Ова е Карла, девојката којашто се прочу со Интернет мемот т.н. „Distracted Boyrfiend“, којшто можете да го видите на првата фотографија.

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

Продолжете со читање за да ги видите нештата коишто најмногу ја шокираат Карла, како и смешните коментари на Твитер-корисникот Ерни Смит.

„Се сеќавате на девојката од десната страна, дечки? Имам нешто интересно да ви покажам во врска со неа.“

„Таа многу лесно се шокира, додека гледа во екрани“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Екстремно многу се шокира“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Таа е тотално вчудовидена“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Нејзините пријатели се во шок, исто така“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Таа е дури во шок и кога гледа во лаптоп“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

„Нештата се шокантни, дури и кога гледаат во лаптоп заедно со нејзината пријателка“

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе? Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар