Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Змејови, битки и опасни авантури. Убавината на фантастичните романи е тоа што можат да ве однесат во целосно нов свет. Но што ако можевте да живеете во ваков свет секој ден? Артистот од Орегон, Ед Бемис, го направил ова реалност. Тој создал дом погоден за ликовите од вашите омилени фантастични книги.

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Домот бил дизајниран со помош на неколку локални дизајнери

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

На Ед му била потребна 1 и пол година за да ја направи оваа неверојатна врата

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Сè е во деталите. Подовите од јавор и црешово дрво прават неверојатна илузија

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Скалите се изрезбани од локално дрво наречено манзанита

Неверојатна куќа инспирирана од бајките

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар