03 мај 2016 | Кафе пауза

Едноставни, а истовремено и шик модни комбинации за оваа пролет

Комбинациите кои се составени од едноставни дневни парчиња, а имаат занимливи дезени, се сосема доволни за да изгледате шик модерно.

Математички проблем кој зачуди илјадници: Дали вие ќе успеете да го решите?

Дали и вие сте едни од оние личности што едноставно обожаваат математички проблеми, загатки и слични предизвици кои си поигруваат со вашиот ум?

Само 12 минути на ден до нозе какви што отсекогаш сте посакувале

Не мора да посетувате теретана за да го постигнете посакуваниот ефект

Хороскопските знаци откриваат: Каква е вашата смисла за хумор?

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и откријте каква е вашата смисла за хумор.

Неверојатни фотографии кои ќе ве натераат да погледнете два пати

Надреалистични фотографии кои ја извртуваат стварноста.

15 животни шанси кои по никоја цена не смеете да ги пропуштите

„Во животот ќе добиете онолку шанси колку што вистински сакате да земете.“

Ведрина и добро расположение: Бидете позитивен пример за своите деца

Децата сакаат да бидат во друштво на позитивни и насмеани луѓе, додека мрачните луѓе ги плашат и ги исполнуваат со непотребна негативна енергија.

Космички десерти кои изгледаат како да не се од овој свет

Од торти и колачи до лижавчиња и крофни, оваа ѕвездена колекција десерти инспирирани од вселената е едноставно надвор од овој свет.

Никогаш нема да погодите колку чини венчавка пред замокот на Пепелашка!

Кој не би сакал неговите соништа да станат реалност и да има венчавка како од бајките?

10 знаци дека вие сте неговиот непребол

Ако се сомневате дека можеби вашиот поранешен партнер не може да ве преболи, ова се неколкуте знаци кои дефинитивно ќе ви го потврдат сомнежот.

Предвидувањата на Нострадамус: 5 застрашувачки настани кои ќе ја обележат 2016 година

Оваа година досега се смета за една од најинтересните години од научен и социолошки аспект.
12