банани | Кафе пауза - Part 3

Овошна детоксикација: 5 видови овошја кои го забрзуваат метаболизмот

Овошјето богато со влакна, витамини и антиоксиданси може значително да го подобри вашето здравје.

7-те најдобри природни лекови за мамурлак

Прочитајте кои лекови ќе ви помогнат побргу да се отрезните и да бидете со „бистра глава“.

Неверојатни резултати: Јадете по 2 банани дневно, 1 месец и подгответе се да бидете воодушевени

Нутриционистите тврдат дека за само еден месец од кога ќе почнете да јадете по 2 банани дневно, вашата здравствена состојба значително ќе се подобри.

Вашето омилено овошје ги открива вашата личност и вашиот карактер

Изборот на омиленото овошје многу зборува за вашиот карактер, а оваа теорија е стара повеќе од 2.000 години и за прв пат се појавила во стара Јапонија.

Рецепт за домашни крем банани кој ќе ве врати во детството

Доколку почнете веднаш, во следните 45 минути ќе имате цела тава крем банани!

Здрави и вкусни колачиња од само две состојки

Одлични за здрав појадок или ужина!

3 природни лекови против грчеви во нозете

Дали и вие сте една од оние личности кои страдаат од ненадејно грчење на мускулите во нозете?

10 факти кои звучат како лага, но се вистинити

Ви претставуваме 10 факти кои ќе ве остават збунети и вчудовидени, токму како фаците кои ги прави Бритни. :)
Датум: 11 јан 2015
, Автор:

Вкусен домашен пудинг од банани

Израдувајте ги домашните и пријателите со неодолив кремаст десерт кој брзо и лесно ќе го подготвите.
Датум: 18 окт 2014
, Автор:

Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Десерт богат со протеини, јаглени хидрати и здрави масти

Овошна пица за десерт

Слатка и освежителна варијанта на добро познатиот рецепт