15 септември 2015 | Кафе пауза

Вашето омилено овошје ги открива вашата личност и вашиот карактер

Изборот на омиленото овошје многу зборува за вашиот карактер, а оваа теорија е стара повеќе од 2.000 години и за прв пат се појавила во стара Јапонија.

Масирајте ја вашата Гамут точка на раката и ослободете се од штетните навики

Можноста да се ослободиме од лошите навики и во нашиот живот да внесеме здрави може да ни овозможи целосно остварување на нашите потенцијали.

Доколку му дадете на вашето бебе уникатно име, вие ќе му овозможите и уникатен живот

Името кое ќе го изберете за вашето новороденче може многу да влијае врз неговиот понатамошен живот.

Мајка прави неверојатни есенски фотографии од своите деца

Нејзината работа е колоритна, драматична и исполнета со длабочина и емоции.

3 начини на кои можете безболно да се откажете од цигарите

Доколку сте решиле конечно да ги откажете цигарите и да се насочите кон поздрав начин на живеење, тогаш овие неколку совети без сомнение многу ќе ви помогнат.

Како да го одредите вистинскиот облик на веѓи за вашето лице?

Сведоци сме на реалноста дека на некои девојки би требало да им ја забраниме употребата на пинцета...

Ве чека лудо возење: 10 нешта кои треба да ги знаете пред да се заљубите во Девица

Доколку ги имате на ум следниве 10 нешта за Девиците, многу полесно ќе се адаптирате на нив и ќе можете да допрете до нивното нежно срце...

Фантастичен игло хотел кој го одзема здивот

Кој не би посакал да помине барем една ноќ во овој хотел?

Познати дами кои неверојатно личат на Дизниевите принцези

Сличноста со Дизниевите принцези е неверојатна и зачудувачка во сите сегменти.

Клучниот причинител за рак на дојка: Секојдневно го пиете, а не сте свесни за неговиот ефект

Сигурно веќе сте забележале дека ракот на дојка е во експанзија, па изгледа дека токму овој пијалак е одговорен за зголемување на ризикот.

Најновиот хит за оваа есен: Мерлот боја на коса!

Еден од водечките трендови за оваа есен ќе биде мерлот бојата за коса.