Познати дами кои неверојатно личат на Дизниевите принцези

Познати дами кои неверојатно личат на Дизниевите принцези

Иако познатите дами не можат да зборуваат со птиците, да јаваат змејови, да го преспијат 100-годишниот сон и да летаат на волшебен килим, на некој начин неодоливо потсетуваат на Дизниевите принцези. Со својот изглед, гестовите и однесувањето – сличноста со Дизниевите принцези е неверојатна и зачудувачка во сите сегменти. И вие самите пријатно ќе се изненадите, а сигурни сме дека во некој момент дури и ќе се вџашите.

0-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Па така, Кејти Пери неверојатно потсетува на јунакињата од цртаниот филм „Снежана и седумте џуџиња“. Со нејзината црна коса како абонос, црвените усни како крв и белата кожа како снег – како да е во прашање копија на Снежана. И нивните карактери се многу слични. Кејти ја сака песната, секогаш е расположена и разиграна, само се надеваме дека не сака да живее и да го дели станбениот простор со седум мажи.

2-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Актерката Блејк Лајвли, иако е мајка и сигурно не спие 100-годишен сон, неверојатно личи на Аурора од цртаниот филм „Заспаната убавица“. Нејзините јаболчници, долгата, барновидна коса и обликот на очите премногу личат на девојката која се криеше од лошата вила длабоко во шумата. Исто како Аурора, Блејк е нежна, романтична и мечтателна душа.

3-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Елса и Рејчел МекАдамс однадвор изгледаат како резервирани и ладни, но и двете се со отворен дух и кога подобро ќе ги запознаете, ќе забележите дека станува збор за отворени и пријателски настроени жени. Исто како Елса така и Рејчел цврсто стои со двете нозе на земја, сака излегување, журки и мода. Дури и фризурите им се неверојатно слични, да не кажеме идентични.

4-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Кога ќе ја погледнете Исла Фишер ќе забележите дека нејзината боја на коса, но и фризурата неодоливо потсетуваат на Малата сирена. И таа како и Ариел е израсната на брегот на океанот во Австралија и ги обожава водата, морето и плажата.

5-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Ема Вотсон е вистинска убавица како Бела. Таа е паметна и сака книги исто како оваa јунакиња, но истовремено е многу женствена и суптилна.

6-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Сара Шахи исто како Јасмин на прв поглед делува бунтовно и диво, но под површината се крие шармантна и прекрасна личност. И таа исто како оваа персиска принцеза во себе има сина крв, бидејќи нејзиниот прадедо некогаш владеел со Иран.

7-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Тејлор Свифт неверојатно потсетува на Пепелашка. И таа исто така имала тежок период во животот како Пепелашка, а денес е големо име во музичката индустрија. Тејлор сонувала големи соништа исто како оваа принцеза и успеала од сиромаштија да се искачи до кралски височини.

8-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_

Симпатични и забавни, но ќе се сложите и дека Ема Стоун и Ана неверојатно си личат. Исто како Ана и Ема е едноставна и повлечена иако е позната ѕвезда и милионерка.

9-poznati-dami-koi-neverojatno-lichat-na-diznievite-princezi-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

  1. WTF Reply

    Ne pisuvajte gluposti Taylor Swift poteknuva od tri generacii na direktori na banki

Остави коментар