Која од овие банани би ја изеле? Вашето здравје зависи од одговорот!

Кога јадеме банани, една од главните причини зошто го правиме тоа е бидејќи се надеваме дека ќе постигнеме низа различни здравствени предности.

10 здравствени придобивки од бананите за кои веројатно не сте чуле досега

Дали сте знаеле дека здравствените придобивки од бананите зависат од нивната зрелост?

Колач без грешка: Лесно се подготвува, а вкусот е фантастичен!

Убаво е во секое време да имате некој домашен колач или десерт, но во жешките денови ретко кој се одлучува со часови да стои во кујната и да подготвува торти и колачи.

„Лажен сладолед“: Десерт од 2 состојки што се подготвува за 2 минути

Летото е оној период од годината кога сладоледот е најпосакуваниот десерт.

Вкусно освежително смуди од банани и кафе

Завршете ја работната недела со ова вкусно и здраво смуди.

Овошна детоксикација: 5 видови овошја кои го забрзуваат метаболизмот

Овошјето богато со влакна, витамини и антиоксиданси може значително да го подобри вашето здравје.

7-те најдобри природни лекови за мамурлак

Прочитајте кои лекови ќе ви помогнат побргу да се отрезните и да бидете со „бистра глава“.

Неверојатни резултати: Јадете по 2 банани дневно, 1 месец и подгответе се да бидете воодушевени

Нутриционистите тврдат дека за само еден месец од кога ќе почнете да јадете по 2 банани дневно, вашата здравствена состојба значително ќе се подобри.

Вашето омилено овошје ги открива вашата личност и вашиот карактер

Изборот на омиленото овошје многу зборува за вашиот карактер, а оваа теорија е стара повеќе од 2.000 години и за прв пат се појавила во стара Јапонија.

Рецепт за домашни крем банани кој ќе ве врати во детството

Доколку почнете веднаш, во следните 45 минути ќе имате цела тава крем банани!

Здрави и вкусни колачиња од само две состојки

Одлични за здрав појадок или ужина!

3 природни лекови против грчеви во нозете

Дали и вие сте една од оние личности кои страдаат од ненадејно грчење на мускулите во нозете?