Смуди со банана и урми кое ќе ве најаде

Смуди со банани и урми кое ќе ве најаде

Еден цел појадок

Smudi-so-banani-i-urmi-koe-kje-ve-najade-www.kafepauza.mk_

Потребни состојки за четири лица:
  • 2 средно големи и убаво узреани банани
  • 50 грама урми, исчистени од семките
  • 500 мл бадемово млеко
  • 2 лажички чиа семки
  • ½ лажичка каранфилче
  • сок од половина лимета
  • прстофат сол
  • прстофат цимет
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете еднолична смеса. Попрскајте малку цимет и сол и сервирајте веднаш.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар