ангели | Кафе пауза

Вашата порака за иднината: Кој ангел најмногу ве привлекува?

Опуштете се и изберете го ангелот што најмногу ве привлекува. Тој ќе ви открие што ве чека во блиска иднина.

Одберете еден небесен симбол и прочитајте ја вашата инспиративна ангелска порака

Внимателно погледнете ги симболите и одберете го оној кој најмногу ве привлекува.

Ангелска порака за новата година: Кој број ви го привлекува вниманието?

Погледнете ги сликите, заедно со броевите под нив и без многу размислување одберете еден.

19 знаци дека сте ангели заробени во човечко тело

Доколку се пронајдете во најмалку 12 од следниве 19 знаци, можете да бидете сигурни дека сте ангели заробени во човечко тело...

Сѐ што некогаш сте сакале да знаете за ангелите

Прочитајте за некои нови гледишта на оваа тема кои би можеле да ви разјаснат неколку дилеми.
Датум: 05 јан 2016

7 знаци дека вашите ангели чувари се покрај вас

Доколку сакате да знаете дали покрај вас има ангел чувар, тогаш погледнете ги следниве 7 знаци кои укажуваат на неговото присуство.

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Една од најпопуларните компании за долна облека сподели 25-секунден клип во кој ги претстави своите нови вработени девојки.

Како се одбира која девојка ќе стане ангел на „Victoria’s Secret“?

Оние девојки кои најдобро ќе се покажат пред жирито ќе добијат шанса да бидат дел од шоуто, кое секоја година го привлекува вниманието на светската јавност.

Моделите на Victoria’s Secret во 1979

Преку овој ретро каталог погледнете што нудел брендот „Victoria’s Secret“ пред повеќе од 30 години.
Датум: 24 апр 2012
, Автор:

Адријана Лима повторно секси во новиот каталог на ангелите

Адријана Лима повторно докажува дека и после породувањето е вратена во топ форма и дека активно се враќа во полето на моделството.

Ангелите на Victoria’s secret ни посакуваат среќни празници

Петте беспрекорни убавици и овојпат не заборавија да нè поздрават со слатка и заводлива новогодишна честитка.
Датум: 29 дек 2011
, Автор:

Ангелот Миранда Кер ќе презентира градник вреден 2,5 милиони американски долари

Таа ќе го носи градникот за време на ноемвриското шоу на ангелите како и за Божиќниот каталог.
12