Моделите на Victoria’s Secret во 1979

Преку овој ретро каталог погледнете што нудел брендот „Victoria’s Secret“ пред повеќе од 30 години. Ако некогаш сте се запрашале како изгледале Викториините модели во 70-тите, во споредба со денешните секси „ангели“, одговорот ќе ви го дадат следните фотографии:Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979Моделите на Victoria’s Secret во 1979


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

 1. Katerina Reply

  takva bila modata vo toa vreme,no so ogled na toa kakva e denes,ima ogromna razlika…deneska se e mnogu poubavo 🙂

 2. ivona Reply

  grdi bile .. :/

 3. Ana Reply

  Togasnite angeli bile takvi zatoa sto kako prvo nemalo kvalitetni foto-aparati, vtoro nemalo takva sminka kako sto ima denes i treto nemalo photoshop za da se ispravat site nesovrsenosti.
  A na edno intervju denesnite angeli si priznaa, citiram “Ne sme nie tolku ubavi kolku sto vsusnost imame sminka, samo zadnikot ni go sminkaat 4 casa”. Taka da se so vremeto.

 4. JST Reply

  Јас баш мислам дека се убави и многу поприродни 🙂

Остави коментар