01 февруари 2012 | Кафе пауза

Уметноста на скијањето

Скијачите кои практикуваат екстремно скијање се вистинските уметници на овој спорт. Во нивните потези се гледа техника, страст и многу храброст, а следното видео, кое е извонреден колаж...

8 значајни места во Европа кои се пред прагот на исчезнувањето

На некои места, по многу години, природата им го врти грбот и ни најавува дека полека треба да се збогуваме од нив.
Датум: 01 фев 2012
, Автор:

Тивки знаци на љубовта (Quiet Signs of Love)

Кусо романтично филмче со моќна порака, кое го дава најдобриот пример досега дека љубовта не познава граници. Во неполни 15 минути е кажано она што некои филмови се обидуваат да го доловат со часови...
Датум: 01 фев 2012
, Автор:

Што сакаат девојките?

Вечното прашање кое си го поставуваат момчињата за кое нема едноставен одговор е „Што сакаат девојките?“ Слични, а сепак различни, девојките сакаат многу работи. Еве само еден дел од тие работи...
Датум: 01 фев 2012

Како да се справите со љубовно разочарување?

Прочитајте ги овие 6 начини за справување со разочарувањето, кога некој ќе одбие да биде во љубовна врска со вас.

Колку кофеин има во популарните пијалаци?

Погледнете колкави количини кофеин се кријат во популарните пијалаци како еспресо, инстант кафе, Кока-кола, чај, топло чоколадо, енергетски пијалаци...

Како би изгледал Фејсбук испечатен на хартија?

Едно истражување направено врз 2.000 Британци открива дека во просек секој корисник на Фејсбук објавува по еден статус дневно, со просечна должина од 2 реда.

Адријана Лима повторно секси во новиот каталог на ангелите

Адријана Лима повторно докажува дека и после породувањето е вратена во топ форма и дека активно се враќа во полето на моделството.