Уметноста на скијањето

Секоја чест на светските шампиони во скијање, но сепак некои други се оние кои ги тестираат и поместуваат човечките граници. Скијачите кои практикуваат екстремно скијање се вистинските уметници на овој спорт. Во нивните потези се гледа техника, страст и многу храброст, а следното видео, кое е извонреден колаж од повеќе видеа, ги покажува на дело нивните неверојатни вештини.

Уметноста на скијањето

Екстремните спортови се доволно возбудливи и само да се следат, па уживајте во следните пет и пол минути со подвизи придружени со одлична музика.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар