29 април 2015 | Кафе пауза

Како да се осигурите дека ќе го добиете паричникот назад доколку го изгубите?

Доколку спаѓате во оваа група или едноставно сакате да бидете сигурни за секој случај, послужете се со овој трик.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:

7 квалитети кои ги поседуваат луѓето со висока емоционална интелигенција

Луѓето со висока емоционална интелигенција го даваат својот максимум за секој ден да биде поубав, подобар и поуспешен од претходниот.

Љубовта е во малите нешта

Во врските, секојдневните интеракции се многу поважни од големите гестови. Затоа, овие илустрации се добро потсетување за она што претставува љубовта.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Една од најпопуларните компании за долна облека сподели 25-секунден клип во кој ги претстави своите нови вработени девојки.

15 знаци дека сте многу забавна личност

Дали и вас ве гледаат како забавна личност? Откријте...

5 важни нешта кои можеби не сте ги знаеле за лутината

Погледнете ги следниве 5 примери во кои јасно се гледа влијанието на лутината врз однесувањето на луѓето...

8 навики на вистински позитивните луѓе

Дали и вие сте едни од оние луѓе кои се секогаш позитивни, но кои исто така живеат и во реалноста?

9 знаци кои укажуваат на тоа дека сте под преголем стрес

Следниве 9 знаци укажуваат на тоа дека нивото на стрес во вашиот живот е прилично високо, па е време да застанете и здивнете на момент.

Како да го побарате (и да го добиете) она што го сакате?

На работното место клучно е да знаеме како да го побараме она што го сакаме и како да се потрудиме да го добиеме. Ова се 6-те техники кои секој мора да ги совлада.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:

Тест за интуиција: Дали сте претерано чувствителни?

Дали лесно откривате што другите чувствуваат, или пак можете да ги предвидите идните настани?

Поучна приказна: 3 филтри за чисти зборови

Во древна Грција, Сократ (469-399) бил многу познат по својата мудрост. Еден ден го посетил познаник кој бил многу вознемирен...

Часови по ЗУМБА со Марјана Станојковска

  Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:
12