Љубовта е во малите нешта

Љубовта е во малите нешта

„Љубовта е нешто во што секој може да се пронајде. И љубовта доаѓа во различни облици кои лесно можеме да не ги забележиме во нашите секојдневни животи. Затоа се трудам да најдам значење во нашите секојдневни животи и да ги претворам во уметност“, вели креаторот на овие топли илустрации, кој себеси се нарекува Puuung.

Тој ги слика оние мали моменти кои всушност ја сочинуваат љубовта во целина. Во врските, секојдневните интеракции се многу поважни од големите гестови. Затоа, овие илустрации се добро потсетување за она што претставува љубовта. Заспивање стиснати на каучот? Гушкање одзади додека едниот готви во кујната? Покривање кога другиот заспал? Безбројни и бесценети се овие мали нешта.

Погледнете ја галеријата во продолжение. Која слика за вас најдобро ја претставува љубовта?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар