05 јануари 2016 | Кафе пауза

Сестрите Кардашијан советуваат: 5 златни правила за поставување вештачките трепки

Сестрите Кардашијан се познати по својот совршен изглед, а нивните секојдневни селфи фотографии што ги објавуваат на социјалните мрежи дополнително го потврдуваат тоа.

7 големи грешки кои не треба да ги повторите оваа година

Од грешките кои ги правите можете многу да научите и токму овие лекции ќе ви помогнат да имате подобра и поубава иднина.

Сѐ што некогаш сте сакале да знаете за ангелите

Прочитајте за некои нови гледишта на оваа тема кои би можеле да ви разјаснат неколку дилеми.
Датум: 05 јан 2016

Сатирични илустрации кои ја покажуваат нашата зависност од технологијата

Оваа листа на сатирични илустрации укажуваат на некои од најголемите проблеми со зависноста од технологијата и носат силни пораки.

Напивка која ќе ве заштити од многу болести

Овој рецепт е дел од традиционалната култура на Амишите кој се користи од многу одамна поради своите корисни својства.
Датум: 05 јан 2016

Моден водич: Како соодветно да ја комбинирате облеката ако сте висока девојка?

Доколку сте ја имале таа среќа да бидете висока девојка, тогаш многу добро знаете дека облекувањето за вас претставува вистинско задоволство, но понекогаш и вистинско мачење.

Како без мака да ги одмрзнете стаклата на вашиот автомобил?

Зимата нѐ радува со својата магичност, но некои од нас не можат да го смислат ова годишно време бидејќи треба да стануваат рано за ги одмрзнат стаклата на своите автомобили.
Датум: 05 јан 2016

5 спасоносни трикови за сигурно одење по заледените патишта

Држете се до овие правила и трикови за да ја совладате вештината на одењето по мразот и да ги избегнете паѓањата!

Пресметајте го вашиот годишен број и дознајте што ви носи 2016-та година

Нашиот личен годишен број може да ни помогне да донесеме некои помали и поголеми животни одлуки.

Моќни цитати кои ќе ви помогнат оваа година да ви биде најдобрата досега

Тие можат да бидат ваши водичи кон подобро денови, кои секојдневно ќе ве тераат да се фокусирате на себе и да се прашувате што е најдоброто за вас.

Тест: Дали треба да се опуштите?

Како го живеете вашиот живот? Дали сте спонтани или пак, дури и најмалите ситници ви се испланирани?
12