Напивка која ќе ве заштити од многу болести

Овој рецепт е дел од традиционалната култура на Амишите кој се користи од многу одамна поради своите корисни својства. Тој е одличен за здравјето на целото тело, но посебно е ефикасен во случај на чир, настинка, астма, артритис, импотенција, рак, висок крвен притисок и многу други болести.

Напивка која ќе ве заштити од многу болести

Овој лек има антиканцерогено, антивирусно и антибактериско дејство. Тој ги содржи најмоќните природни состојки: оцет, лимон, лук, ѓумбир и мед. Тие можат да се борат против разни болести и значително да го зајакнат имунолошкиот систем. Освен тоа, оваа исклучително природна мешавина може да го намали нивото на холестерол, да го зајакне имунолошкиот систем и да го намали нивото на шеќер во крвта. Ако го консумирате две недели може значително да го регулирате и крвниот притисок.

Потребни состојки:
  • 100 милилитри вода
  • 1 чешне лук (рендано)
  • 1 парче свеж ѓумбир со големина на чешнето лук (рендано)
  • 1 лажичка сок од лимон
  • 1 лажичка органски јаболков оцет
  • 1 лажичка органски мед

Напомена: Ова е рецепт за подготовка на една доза.

Начин на подготовка:

Помешајте ги сите состојки и додајте 100 милилитри вода. Оваа напивка може да се чува во фрижидер најмногу 5 дена, но се препорачува секогаш да подготвувате нова доза и веднаш да ја испиете бидејќи само така ќе се задржат сите здрави својства. За да се зачува ефективноста на овој лек важно е да не го загревате.

Употреба:

Треба да се пие на празен стомак, наутро и пред вечера. Имајте ум дека не треба да го консумирате повеќе од 3 пати во денот.

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар