Сатирични илустрации кои ја покажуваат нашата зависност од технологијата

Уметноста е огледало кое често ги рефлектира општествените проблеми на денешнoто време. Со издигнувањето на интернетот, паметните телефони и сличните уреди кои ја поддржуваат светската интернет мрежа, да се биде онлајн не е само во секое време возможно, туку и е секојдневна состојба на многумина.

Ајде да си играме!

Ајде да си играме!

Оваа листа на сатирични илустрации укажуваат на некои од најголемите проблеми со зависноста од технологијата и носат силни пораки.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар