24 април 2012 | Кафе пауза

За мажите фудбалот е исто толку добар колку сексот

Група на истражувачи од Шпанија и Холандија откриле зошто мажите ширум светот толку сакаат да гледаат фудбал. Тие откриле дека следењето на фудбалски натпревар ги возбудува поголемиот број мажи...

За и против на првиот состанок

Првиот состанок е секогаш предизвик. Ова се работите на кои треба да внимавате со цел да оставите добар впечаток.
Датум: 24 апр 2012
, Автор:

Неверојатни факти за мозокот кои ќе ве замислат

Голем дел од функциите на нашиот мозок сè уште се голема мистерија. Но, има неколку неверојатни научно докажани факти кои дефинитивно ќе ве изненадат и замислат.

Моделите на Victoria’s Secret во 1979

Преку овој ретро каталог погледнете што нудел брендот „Victoria’s Secret“ пред повеќе од 30 години.
Датум: 24 апр 2012
, Автор:

Уметничка четка која слика врз екран на допир

Ако сакате да сликате, но истовремено не можете да се одвоите од вашиот таблет или смартфон, тогаш вистинската работа за вас е специјално дизајнираната уметничка четка „Sensu“, компатибилна со екраните на допир.
Датум: 24 апр 2012
, Автор: