Летна плејлиста: Хитови од 90-тите

Летна плејлиста: „Макарена“ и други хитови од 90-тите

Ако сѐ уште не знаете каква музика да слушате ова лето, можеби треба да се потсетите на песните кои беа хитови во 90-тите. Следните хитови можете да ги слушате додека пешачите, вежбате, готвите, заедно со пријателите, па дури и кога само седите и се релаксирате.

1990: “Vision of Love” – Mariah Carey

1991: “(Everything I Do) I Do It For You” – Bryan Adams

1992: “Baby Got Back” – Sir Mix-a-Lot

1993: “Can’t Help Falling In Love” – UB40

1994: “I Swear” – All-4-One

1995: “Waterfalls” – TLC

1996: “Macarena (Bayside Boys Mix)” – Los Del Rio

1997: “I’ll Be Missing You”- Puff Daddy & Faith Evans feat. 112

1998: “The Boy Is Mine” – Brandy & Monica

1999: “Genie in a Bottle” – Christina Aguilera

Можеби ве интересира и кои се најдобрите 15 песни за првиот свадбен танц.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар