12 добри филмови кои можеби сте ги пропуштиле

12 добри филмови кои можеби сте ги пропуштиле

По некој филм за сечиј вкус…

1. Бес (Fury)

12 добри филмови кои можеби сте ги пропуштиле

„Бес“ е името на тенкот со кој управува четата на полковникот Дон Колиер. Составена е од најразлични луѓе, никој по своја вина залутан во Втората светска војна во моментите кога таа е при крај. Извонредна воена драма која се фокусира на хуманата страна на луѓето кои учествувале во војната.

 

2. Нов почеток (Begin Аgain)

12 добри филмови кои можеби сте ги пропуштиле

Кира Најтли игра млада перспективна пејачка која е во сенка на своето славно момче, чија улога ја толкува Адам Левин од Марун 5. Таа ќе биде откриена од еден музички продуцент кој е пред пропаѓање и е единствениот кој верува во нејзиниот потенцијал. Филмот е исполнет со многу поп рок музика, а една од нив доби и номинација за Оскар.

 

3. Ако останам (If I stay)

12 добри филмови кои можеби сте ги пропуштиле

Млада девојка паѓа во кома после тешка сообраќајка. Тогаш има едно од оние искуства кога душата го напушта телото, а тоа е моментот кога ќе може да реши дали сака да се врати во живот и да живее многу поразлично од порано или да не се мачи со таквиот живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар