23 јануари 2015 | Кафе пауза

5 работи кои не сте ги знаеле за чевлите

Што навистина знаете во врска со чевлите? Дали ја знаете вистинската приказна зад црвената боја на штиклите Лубутан? Тогаш бидете подготвени да ја откриете.
Датум: 23 јан 2015
, Автор:

Тест на личноста: Одберете ја најпривлечната слика и откријте нешто за себе

Одберете ја онаа слика што најмногу ве привлекува и откријте нешто повеќе за вашата личност.

10 најнови туристички атракции

Секаде се гради по нешто ново и затоа секаде има по некоја нова туристичка атракција која привлекува посетители кои сакаат да ја видат.

Поучна приказна: Поглед низ нечист прозорец

Што се случува доколку ги гледаме нештата низ „нечист прозорец“?

Мажите и жените ги обработуваат емоциите на различни начини и токму тоа влијае врз нивното помнење

И покрај тоа што емоциите ги подобруваат сеќавањата и кај мажите и кај жените, оваа студија ни покажува зошто жените често подобро поминуваат на тестовите за меморија отколку мажите.

45 забавни начини на кои можете да им честитате роденден на најблиските

Среќен роденден! Сега си еден чекор поблизу до бесплатно возење во автобусите на ЈСП.

Корисник на Редит во живо пренесувал како го изневерува сопругата

Во живо пренесувал како дознава дека сопругата го изневерува, а потоа примал совети од другите членови на социјалната мрежа пред да продолжи со следните чекори.

Кучиња кои навистина не ги бива за криенка  

Погледнете ги наредниве неколку кучиња кои ќе ве изнасмеат до солзи со своите обиди да се скријат од своите сопственици...

16 совети за промена на вашиот моден стил

Сакате да смените нешто во вашиот стил на облекување? Почнете од тука.
Датум: 23 јан 2015

Туширајте се! 18 Ситуации кога туширањето е бесценето

Секој од нас се нашол во повеќето од овие ситуации кои ни покажуваат дека туширањето е бесценет луксуз чија важност е често потценувана.
Датум: 23 јан 2015
12