Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Дензел Вашингтон!

Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Дензел Вашингтон!

Една од најхаризматичните ѕвезди во Холивуд е несомнено Дензел Вашингтон, а неговите цитати ќе ви покажат колку е важно да верувате во себе и никогаш да не се откажувате од сопствените соништа.

Не пропуштајте ги најдобрите цитати на Дензел Вашингтон!

„Среќата настапува во моментот кога ќе се сретнат можностите и подготовката.”

„Во Лос Анџелес сите се ѕвезди.“

„Треба да ги зграпчите моментите кога ќе дојдат.“

„Ние го правиме она што треба за да можеме да го правиме она што сакаме.“

„Кога нешто не разбирате, го етикетирате и осудувате.“

„Бидете добри во она што го работите, но никогаш не заборавајте дека луѓето со кои работите се вашето највредно богатство. Почитувајте ги.“

„Мојата вера ми помага да сфатам дека околностите не ја диктираат мојата среќа ниту мојот внатрешен мир.“

„Ако сакаш да бидеш воин, мора да тренираш.“

„Не плашете се да доживеете голем пораз, ниту пак да сонувате за големи работи.“

„Никогаш не знаете како ќе им влијаете на луѓето.“

„Секој неуспешен експеримент е чекор поблиску до успехот.“

„Постојат два вида болка во овој свет. Болката што боли и болката што ве менува.“

Откако ги прочитавте цитатите од Дензел Вашингтон, можеби ќе сакате да ги прочитате и најдобрите цитати на Вил Смит за успехот и животот.

Извор: everydaypower.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар