Летни парчиња облека кои мажите ги сакаат

Ова се неколку парчиња облека и комбинации, кои мажите ги сметаат за секси. Мини здолништа, тесни фармерки, но и спортски и лежерен изглед често знае да им ја разбуди фантазијата, особено во лето.
Датум: 14 авг 2012
, Автор:

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Дали се сеќавате на фустанот кој Одри Хепберн го носеше во филмот „Појадок кај Тифани“ или на високите потпетици кои Александар Меквин ги дизајнираше за Лејди Гага?
Датум: 13 авг 2012

Како да направите домашен тоник за чистење шминка?

Доколку во моментот ви се потрошил тоникот кој сте го купиле или доколку едноставно сакате да заштедите некој денар, ова е рецептот за подготвување домашен тоник за чистење на лицето.
Датум: 13 авг 2012
, Автор:

Како да ги дизајнирате ноктите со изглед на култните патики Старки?

За да направите ваков оригинален изглед на вашите нокти, потребно ви е тенко четче, црн, бел, сребрен и проѕирен лак, алатка за нокти со мала кугличка на врвот и малку труд.

Секси кожа со само неколку едноставни трикови

Гените и начинот на живеење со сигурност имаат врска со изгледот на вашата кожа, но сепак има некои работи кои можете да ги спречите. Ова се неколку брзи трикови со кои можете да ја победите сувата и оштетена кожа.

Што можеме да научиме за убавината од Мерлин Монро?

За разлика од денешните ѕвезди, кои имаат на располагање многу повеќе продукти, технологии, козметичари и доктори, таа била многу поопуштена, а успеала да остане запаметена по својата убавина.

7 трикови со кои ќе изгледате помладо

Сакате да изгледате помладо без да одите „под нож“? Ви претставуваме 7 едноставни трикови со кои вашето лице ќе делува неколку години помладо и посвежо.

Манжетни во облик на Фејсбук-опцијата „лајк“

Палците нагоре завршија и на манжетни. Предизвик?
Датум: 30 јул 2012
, Автор:

Интересни идеи за летен маникир

Доколку ви требаат идеи за летен маникир, ова се нашите предлози. Неонски бои, полумесечинки, нокти со изглед на сложувалки...
Датум: 24 јул 2012
, Автор:

Како да се облекувате за да изгледате послабо?

Гардеробата која ја поседувате треба да ја комбинирате паметно, бидејќи таа може визуелно да ве направи повисоки и послаби. Следете ги следниве совети и секогаш ќе се чувствувате пријатно кога сте некаде излезени.

Парчиња облека со две лица

Ви здодеа да носите полна торба облека со вас секогаш кога одите некаде на преспивање? Овие модели можеби се решението.

Модна инспирација од „Малата сирена“ Ариел

И покрај тоа што можеби на прв поглед ќе ви изгледа малку необично, сепак можно е да направите модна комбинација според анимиран филм од Дизни и притоа облеката да биде соодветна на вашите години.