25 начини да носите марама околу врат

Марамите претставуваат моден додаток кој може да се носи во секој период од годината, комбинирајќи го со секаков тип облека. Секако, треба внимателно да се бираат дезените и материјалите...
Датум: 20 ное 2011
, Автор:

Како да носите капа, а да не ви се растури фризурата?

Капите и шеширите повторно се во тренд, а сите оние кои го сакаат овој моден додаток добро знаат дека тие се голем непријател на косата. Никој не сака сплескана коса, шишки залепени за чело или наелектризирани влакна.
Датум: 18 ное 2011
, Автор:

Што кажува шминката за вашиот карактер?

Неколку експерти и професионалци за шминка, откриваат дека начинот на шминкање може да открие дел од вашите карактеристики.

Ангелот Миранда Кер ќе презентира градник вреден 2,5 милиони американски долари

Таа ќе го носи градникот за време на ноемвриското шоу на ангелите како и за Божиќниот каталог.

Необични, но ефикасни домашни трикови за убавина

Пастата за заби ги лекува акните, мајонезот ја негува и регенерира сувата коса, фефероните го забрзуваат растот на косата, а кремот против хемороиди е одличен за отстранување на подочниците...
Датум: 24 окт 2011
, Автор:

Тренд во шминкањето: очи со виножито

Доколку практикувате да комбинирате мрачни, слични помеѓу себе бои оваа сезона, добро решение би било да „разбиете“ со весели нијанси за вашата вечерна шминка.
Датум: 22 окт 2011
, Автор:

Како правилно да ја тапирате косата за да постигнете природен волумен?

Косата природно ќе паѓа од коренот кон врвот, нема да изгледа несмасно и заплеткано, а згора на сè...
Датум: 20 окт 2011
, Автор:

Есенската колекција на H&M

„H&M“ за оваа есен се определи за смела колекција која се одликува со женственост. Колекцијата за возрасни се состои од 24 парчиња облека, а на повеќето од нив е застапен цветен дезен.

7 изненадувачки примени на сода бикарбоната

Сода бикарбоната може да се примени на различни начини во домаќинството, од состојка која го помага растот на тестото, до отстранувач на непријатната миризба во фрижидерот. Но, ги знаете ли нејзините козметички примени?
Датум: 09 окт 2011
, Автор:

Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“

Модните куќи „Forever 21“ и „Sanrio“ заедно ја создадоа оваа ексклузивна линија, инспирирана од неодоливата анимирана мачка.

Што да облечете со бела класична кошула?

Во последниве години белата кошула се смета за досадно и немодерно парче облека, кое се остава забутано во плакарот. За да го побиеме тој мит, ви предложуваме неколку интересни комбинации...

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите.
Датум: 25 сеп 2011
, Автор: