Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко?

Дали некогаш ви се случило да посакате да имате кратка коса на само еден ден, без притоа да морате навистина да ја скратите? Погледнете ја оваа интересна фризура со која ќе направите вашата долга коса да изгледа кратко и прекрасно.

Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко

1. Поделете ја косата на два дела, од едното уво до другото.

2. Соберете го горниот дел од косата за да не ви пречи.

3. Соберете го долниот дел од косата во коњско опавче.

4. Извртете го коњското опавче во мала пунџа и закачете го со шнола рамно на вашата глава.

5. Потоа ослободете го горниот дел од косата и поделете го на неколку мали прамени.

6. Превиткајте ги малите прамени на пола, закачете ги одоздола и обидете се да ги скриете малите шнолички.

7. Откако ќе ги закачите сите прамени, со фигаро внимателно извиткајте ги малку прамените. Оваа постапка ќе им даде поприроден изглед.

8. По ваш избор можете да додадете декоративни додатоци на вашата нова фризура.

Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. miki Reply

    ili moze da ja skratite

Остави коментар