Сексот во реалноста наспроти сексот во порно филмовите

Во краткото видео на њујоршката продукција „KB Creative Lab“ ќе имате можност да ги видите разликите во сексот од реалноста наспроти оној што се прикажува во порно филмовите. Специфично за ова видео е што разликите се прикажани со помош на храната. Ве предупредуваме, после ова можеби нема да сакате да погледнете, на пример, во банана или во краставица. 🙂

Сексот во реалноста наспроти сексот во порно филмовите

13-18 см

Еве некои од фактите:

  • Во порно филмовите машките ѕвезди „се долги“ импресивни 15-23 см, додека во реалноста се 13-18 см.
  • Во порно филмовите мажите и жените имаат многу малку влакна таму долу, но во реалноста 65% од жените и 85% од мажите се влакнести на интимните места.
  • Во порно филмовите партнерите инстантно се возбудуваат, додека во реалноста, потребни се 10-12 минути за тоа.
  • Во „порките“ мажите „траат“ многу долго, но во реалноста повеќето мажи ејакулираат во рок од 3 минути.
  • Женските порно актерки лесно достигнуваат оргазам само со пенетрација, но во реалноста, на 71% од жените им е потребна дополнителна стимулација.

Погледнете го видеото за останатите факти, како и за целосно доживување на споредбата. 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар