Како да постигнете бронзен тен на лицето со помош на руменило?

Како да постигнете бронзен тен на лицето со помош на руменило?

Во жешките летни денови, повеќето жени сакаат да имаат убав бронзен тен, кој совршено ќе прилега во комбинација со летните фустанчиња и сандалки. Но, доколку сте од оние паметни жени кои внимателно се штитат од сончевите зраци, ваквиот бронзен одблесок можете да го постигнете со козметика, за само неколку секунди. Нанесувањето бронзер на вистинските зони од лицето, ќе ви даде совршен златен сјај на вашите образи. Погледнете колку е тоа едноставно, во видеото на мејкап-артистката Мери Гатри.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар