3 кул начини за врзување марама за коса

Не е за изненадување тоа што кога температурите растат, редовен аксесоар на модните писти се марамите за глава со принтови, кои жените ги обожаваат за да се ослободат од косата која се лепи по вратот, а сепак да изгледаат стилски. Но, и покрај тоа што марамите изгледаат многу симпатично и опуштено, сепак нивното врзување личи сложено за оние коишто не знаат дека станува збор само за неколку едноставни потези.

Што да правите доколку марамата ви е коцкеста или пак долга колку чаршав? Без грижи, стилистката Миша Џи ќе ви покаже 3 кул начини да ја заврзете вашата коса со марама: врзување на спуштена коса како венче, вртена околу високо кренато странично опавче или врзана како машничка на фризура со пунџа. Погледнете и потоа пробајте и сами.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар