31 јули 2013 | Кафе пауза

Направете сами: Миризлива свеќа во школка

За да имате убав спомен од летото во вашата соба, одвојте 5 минути од вашето слободно време и направете си интересна свеќа во школка.

Книга: „Јога кучка“ – Сузан Морисон

Што се случува кога 25-годишна девојка која ужива во кафе, алкохол и цигари, ќе реши да му се посвети на духовниот живот и да се пронајде себеси?
Датум: 31 јул 2013
, Автор:

Три вкусни сосови кои одлично одат со скара

Ви ги препорачуваме овие три одлични сосови кои можете да ги послужите следниот пат кога ќе правите скара дома.

Модерни шешири за ова лето

Ова лето, шеширите се аксесоар кој морате да го имате и кој ќе ви помогне да изгледате средено и тренди.

Непишани правила за среќен и успешен брак

Верноста и поддршката во добро и во лошо се брачни правила кои на сите ни се многу добро познати. Сепак, искусните парови знаат дека за среќен и успешен брак, мора да се почитуваат и неколку непишани правила.

Совршена фризура за жешките летни денови

Ова лето, голем хит се плетенките. За да имате едноставна, но многу тренди фризура, потребно ќе биде да одвоите само неколку минути од вашето време.

Станче кое би го посакал секој студент

Архитектите од компанијата „Ruetemple“ прифатиле еден многу интересен проект, да дизајнираат стан од 33 метри квадратни, предвиден за двајца студенти, брат и сестра.

Принцезите на Дизни во злобно издание

Серијата е наречена „Twisted Princess“, а во неа славните женски ликови од цртаните на Дизни се претставени како најзлобни негативци.