Совршена фризура за жешките летни денови

Совршена фризура за жешките летни денови

Ова лето, голем хит се плетенките. За да имате едноставна, но многу тренди фризура, потребно ќе биде да одвоите само неколку минути од вашето време. Косата префрлете ја на една страна, издвојте три прамена и со средниот прамен направете плетенка. Потоа, малку растурете ја плетенката и заедно со другите два прамени сплетете нова плетенка. Погледнете го туторијалот и научете ја постапката чекор по чекор.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар