27 јули 2013 | Кафе пауза

Како да постигнете бронзен тен на лицето со помош на руменило?

Нанесувањето бронзер на вистинските зони од лицето, ќе ви даде совршен златен сјај на вашите образи. Погледнете колку е тоа едноставно во видеото.

Дали е безбедно да разбудите месечар?

Еден од најстарите митови вели дека никогаш не треба да будите човек кој месечари, бидејќи тоа може да доведе до последици по неговото ментално и физичко здравје.

9 видови здолништа без кои не треба да го поминете ова лето

Доколку сакате сите очи да бидат вперени кон вас, погледнете кои типови здолништа се „ин“ за лето 2013.

Вкусен вегетаријански сендвич со сирење

За брз, вкусен начин за почеток на денот
Датум: 27 јул 2013
, Автор: