По повод роденденот на Петре М. Андреевски, тимот на „Арс Ламина“ го посети родното место Слоештица и однесе изданија од неговите дела

„Арс Ламина – публикации“ неодамна реобјави дела на Петре М. Андреевски, а по повод неговиот роденден, 25 јуни, тимот на издавачката куќа го посети и неговото родно место Слоештица и му оддаде почит.
Датум: 25 јун 2020
, Автор:

Промотивна понуда од А1 Македонија: А1 MyKi, детскиот смарт часовник, со намалена месечна претплата и детски тротинет

А1 Македонија од денес понуди нова промотивна месечна претплата од 199 денари за тарифата за детскиот смарт часовник MyKi. Сите корисници кои ќе направат активации во следниот период ќе добијат и детски тротинет.
Датум: 17 јун 2020
, Автор:

Гејмај и не ги мрси прстите: Квики организира голем гејминг настан со јутјуберот Steffonator

Од 15 до 21 јуни 2020 година на официјалниот јутјуб канал на Steffonator ќе се одржи првиот гејминг настан, насловен како КВИКИ – ГЕЈМАЈ И НЕ ГИ МРСИ ПРСТИТЕ наменет за сите гејмери кои ќе можат да си ги одмерат силите против Steffonator во Fortnite.
Датум: 04 јун 2020
, Автор:

Како да го подготвите вашето дете за првата посета на стоматолог?

Првата посета на детскиот стоматолог не е едноставна за детето, па затоа родителите треба претходно да го подготват и да осмислат добра стратегија.
Датум: 27 мај 2020
, Автор:

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

Пролетниот семеен базар кој го организира меѓународното училиште „Нова“ оваа година ќе заземе поинакво онлајн издание и ќе ја задржи хуманитарната димензија со тоа што собраните средства ќе бидат насочени кон основното училиште за деца со посебни потреби „Иднина“ во Скопје.
Датум: 27 мај 2020
, Автор:

Ново: EUCERIN DermatoCLEAN [HYALURON] производи

Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина.
Датум: 22 мај 2020
, Автор:

Од бизнис идеја до компанија: Нова платформа за вмрежување, менторство, едукација и развој на бизниси

Represent Communications денеска ја лансираше новата платформа mymasterlab.com од која ќе произлегуваат идеите, конекциите и соработките за идни бизниси во регионот.
Датум: 21 мај 2020
, Автор:

А1 Македонија со нов ексклузивен смартфон на пазарот

А1 Мaкедонија го лансираше новиот А1 смартфон на пазарот – А1 Alpha 20. Овој уред е трета генерација на А1 смартфони, на кој му претходеа Smart N9 и A1 Alpha.
Датум: 19 мај 2020
, Автор:

Како да му создадете рутина на вашето дете за миење на забите пред легнување?

Создавањето постојани и предвидливи навики на секое дете е од особена важност, бидејќи тие му помагаат полесно да разбере и да научи што го очекува секојдневно.
Датум: 06 мај 2020
, Автор:

Avon Фондацијата за жени донира 7.000$ на кризниот центар „Надеж“, за поддршка на СОС линијата и згрижувачкиот центар

На светско ниво, поддршката на фондацијата за жени изнесува 1 милион долари, наменета за непречена работа на центрите за борба против семејно насилство.
Датум: 05 мај 2020
, Автор:

А1 Македонија ја претставува првата виртуелна продавница

А1 Македонија оди чекор понатаму во обезбедувањето уникатно дигитално искуство во купувањето на телекомуникациски услуги и на јавноста ѝ ја претставува првата и единствена виртуелна продавница на пазарот.
Датум: 04 мај 2020
, Автор:

За полесно справување со пандемијата: Бесплатен кредит од Forza за вработените во здравствените институции

За сите здравствени работници кои неуморно се борат да го победат коронавирусот и го жртвуваат својот живот за да го заштитат нашиот, Forza воведе наменски брз кредит со 0% каматна стапка и 0% трошоци.
Датум: 30 апр 2020
, Автор: