Професинална шминкерка вешто се претвoра себеси во страшни чудовишта

Професинална шминкерка вешто се претвoра себеси во страшни чудовишта

Професионалната шминкерка, козметолог и видео блогерка за убавина, Андреа Де Ла Оса, дефинитивно нема проблем кога треба да се погрижи за својот изглед за кој било маскенбал. Користејќи ги своите неверојатни шминкерски вештини, таа себеси се претвора во разни морничави карактери кои нема да ве остават рамнодушни.

Таа е среќна што знаењето може да го пренесе на останатите вљубеници во чудовишта преку својот канал на Јутјуб.

„Го направив овој канал со надеж дека ќе создадам место на интернет, преку кое што ќе допрам до индивидуални личности кои ги разбираат моите вештини и ќе ги инспирирам и нив да почнат да се изразуваат на невообичаени начини.“

Погледнете дел од нејзината работа која истовремено е и застрашувачка и инспиративна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар