Сега, повеќе од кога и да е, на децата им е потребно чувство на сигурност: ЈП Водовод и канализација – Скопје со поддршка на децата и младите од СОС Детско село

Корисниците на ЈП Водовод и канализација – Скопје заедно со мартовската сметка ќе добијат и писмо со кое се повикуваат по пат на доброволно донирање да ги поддржат децата и младите без родителска грижа и оние во социјален ризик.
Датум: 03 апр 2020
, Автор:

Не мораме да се видиме за да испиеме кафе заедно

Поради природата на вирусот, социјалните случувања се сведени на минимум, но тоа не значи дека секојдневните навики треба да исчезнат. И денеска, како и обично, испијте го омиленото кафе со најблиските, на еден поинаков начин.
Датум: 25 мар 2020
, Автор:

Црвениот крст на град Скопје во соработка со Пивара Скопје формира мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани

Во функција ќе бидат ставени 10 мобилни тимови кои ќе бидат лоцирани на пет локации во градот.
Датум: 17 мар 2020
, Автор:

A1 Заедно со своите корисници

Со дополнителни 10 GB и дополнителни ТВ канали, А1 апелира на придржување на мерките од Владата како превенција од ширење на вирусот.
Датум: 16 мар 2020
, Автор:

Пролетната свежина има ново име: „Coca-Cola Zero Lemon“!

Можеш ли да замислиш топол пролетен ден без свежината која со себе ја носи чаша добро изладена Coca-cola, со лимонче од страна?
Датум: 05 мар 2020
, Автор:

На што треба да внимавате за да имате рамен стомак?

Ако имате намера да се ослободите од маснотиите на стомакот, постојат многу здрави намирници кои би требало да бидат на вашиот список за пазарење.
Датум: 25 фев 2020
, Автор:

Супер иницијатива од А1 Македонија за почист воздух

Уште една супер иницијатива од А1 Македонија, овој пат со акција за почист воздух. Со организиран превоз во Скопје, ги мотивираат вработените да ги остават своите возила дома. Браво за А1, пример за еколошки свесна компанија.
Датум: 21 фев 2020
, Автор:

„Денот се познава по утрото!“

Black’n’Easy е автентично турско вкусно кафе кое ги буди умот и сетилата, а се подготвува за помалку од една минута, во три брзи чекори – 1) истури, 2) промешај, 3) пиј!
Датум: 07 фев 2020
, Автор:

Како да дознаете дали сте интолерантни на лактоза?

Доколку се сомневате дека сте интолерантни на лактоза, а сѐ уште го немате докажано тоа, најдобро е да направите тест кој ќе ви ја разбие дилемата.
Датум: 07 фев 2020
, Автор:

Ново од Алпско: Кисело млеко и јогурт без лактоза

Покрај млекото без лактоза, отсега на пазарот можат да се најдат кисело млеко и јогурт без лактоза од Алпско.
Датум: 29 јан 2020
, Автор:

Вози Citroen C3 со новата наградна игра на Браво кафе Премиум!

Со новата наградна игра на Браво Кафе Премиум можете да добиете еден од четирите Citroen C3 автомобили, телевизор, машина за перење, велосипед, фрижидер, парични награди од по 15.000 денари и уште многу други вредни награди!
Датум: 20 јан 2020
, Автор:

Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока?

„Изложеноста на кожата на загадувачи на воздухот е поврзана со стареење на кожата и воспалителни или алергиски состојби на кожата како што се атопичен дерматитис, егзема, псоријаза или акни, додека ракот на кожата е меѓу најсериозните ефекти“, вели д-р Наташа Теовска Митревска.
Датум: 20 јан 2020
, Автор: