Златни плажи, сино небо, тиркизно море… безгрижно лето

Златни плажи, силно сонце, сино небо, шарени чадори, тиркизно море, прекрасни луѓе, коктели, млеко за сончање… Премалку зборови за да се опише едно бескрајно, мрзеливо и безгрижно лето. Сликарката Касија Доманска од Полска својата инспирација ја пронаоѓа токму во овие убавини. Нејзините слики вистински го отсликуваат летото, како период на тотална релаксација и препуштање на убавините. Погледнете дел од нејзината извонредна работа.

Златни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно летоЗлатни плажи, сино небо, тиркизно море... безгрижно лето

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар