Како ќе ни влијае спојувањето на Сонцето и Венера на 13 август?

Како ќе ни влијае спојувањето на Сонцето и Венера на 13 август?

Спојувањето на Сонцето и Венера на 13 август укажува на повторното раѓање на енергијата на Венера, а еве како таа ќе ни влијае.

Како ќе ни влијае спојувањето на Сонцето и Венера на 13 август?

Под оваа енергија, нашето срце може да доживее повторно раѓање. Можеби ќе го почувствуваме заздравувањето на старите рани за кои мислевме дека никогаш нема да бидат излечени. Ќе бидеме подготвени за нова љубов или ќе ги ослободиме блокадите што досега нè спречуваа да чувствуваме вистинска љубов. Спојувањето на Сонцето и Венера исто така може да ги разјасни сите прашања што се појавиле откако Венера е ретроградна.

Оваа година ѕвездата на Венера ќе биде во знакот Лав. Лавот е владетел на срцето, што значи дека во овој момент веројатно ќе почувствуваме силно активирање на енергиите насочени кон срцето.

Се вели дека Венера на вечерното небо ни помага да го продлабочиме односот со себе преку самољубие, и ни носи убавина во нашиот внатрешен свет. Утринската ѕвезда Венера, пак, ни помага да создадеме партнерства, да ги продлабочиме врските со другите и ни носи убавина во нашиот надворешен свет.

Откако прочитавте како ќе ни влијае Венера во следниот период, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае полната Месечина во Водолија на 1 август.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар