Во светот на слатките бебешки сништа

Во светот на слатките бебешки сништа

Едноставно никогаш не ни е доволно од фотографии со бебиња. Особено нѐ воодушевуваат оние со креативните сцени во кои малите човечиња се удобно сместени и фатени во моментите кога спијат.

3-vo-svetot-na-slatkite-bebeshki-snishta-kafepauza.mk9-vo-svetot-na-slatkite-bebeshki-snishta-kafepauza.mk

Фотографката Ана Ефтимие е мајка на две деца, а во нејзината работа, главните ликови се секогаш најмалите и најслатките. Серијата фотографии во кои бебињата спијат на црна табла се преслатки и преинтересни, бидејќи на нив можеме да видиме што фотографката си замислува дека сонуваат малечките во тој момент. Во галеријата вклучивме и други бебешки фотографии на артисткара кои се едноставно неодоливи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар