Познатите ѕвезди во оригинални ретро реклами

Познатите ѕвезди во оригинални ретро реклами

Давид Редон е уметник, кој живее во Париз и кој стои зад овој оригинален проект. Во серијата фотообработки со наслов Ads Libitum, тој ги монтира светски познатите ѕвезди во ретро реклами користејќи го она по што тие се најпознати, за да промовираат одреден ретро производ или движење.

Познатите ѕвезди во оригинални ретро реклами

Дејвид почнал да работи на проектот минатото лето и вели дека во просек, му се потреби еден до два часа за да создаде една реклама. Најпрвин истражува и наоѓа ретро реклами кои му се допаѓаат, а потоа со помош на Фотошоп, во нив ги додава и познатите ѕвезди. Понекогаш благо ја менува позадината и додава свое лого. Ако сакате да видете повеќе од работата на Давид, погледнете го неговото портфолио.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар