3-минутна реклама која ќе ви го стопли срцето

3-минутна реклама која ќе ви го стопли срцето

Оваа тајландска реклама е едно од оние видеа кои навистина мора да ги погледнете и споделите. Пораката која таа ја пренесува е многу моќна и ни покажува дека доколку повеќето од луѓето се однесуваат на овој начин, светот ќе биде многу подобро место за живеење. Погледнете го ова 3-минутно видео кое ќе ви го стопли срцето и ќе ви го покаже вистинското значење на човековата безусловна добрина…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар