Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Инспириран од огнометите, еден артист започнал проект кој претставува спектакуларна глетка на огномети на дневна светлина, со атмосфера слична на соништата.

Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Уметност инспирирана од огномети

Погледнете ги овие кучиња фотографирани во зачудувачки пејзажи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар