06 јануари 2021 | Кафе пауза

7 растенија што имаат скриено значење

Покрај тоа што изгледаат убаво и носат со себе здравствени придобивки, многу домашни растенија имаат и своја симболика.

Уметност инспирирана од огномети

Инспириран од огнометите, еден артист започнал проект кој претставува спектакуларна глетка на огномети на дневна светлина, со атмосфера слична на соништата.

Неколку докази дека сијаличките можат да останат во домот и по празниците

Кој вели дека по празниците треба да ги чувате сијаличките на таванот или во подрумот?

Прекрасно природно езеро на чие дно се најдоа секакви богатства

Има толку многу причини да го посетите мексиканскиот полуостров Јукатан, особено ако сте хедонист кој сонува за топли тропски региони и бесконечни песочни плажи под палмите, со коктел во раката.

Каков накит ќе се носи во 2021 година?

Кога модната сезона ќе се смени, првото нешто што треба да се обнови е накитот. Гардеробата секогаш можете да ја носите неколку сезони, но накитот мора да ги следи трендовите.

Хороскопски знаци што најверојатно ќе ја прекинат врската на почетокот на 2021 година

Новата година носи многу предизвици со себе, поставува нерешени прашања и проблеми, а исто така може да биде причина за прекин ако врската не функционира како што треба.