Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

Лесно е да ги споредите вашите уметнички дела со оние на некој професионалец и да се чувствувате мизерно. Но, ако сте почетник важно е да знаете дека никој не е роден гениј и сите почнале од некаде. Ништо не го докажува ова подобро од предизвикот „Нацртај го тоа повторно“. Правилата се навистина едноставни – уметниците прикачуваат слики од нивните први и сегашни цртежи и покажуваат колку напреднале.

1. Две години секојдневно цртање

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

2. „Си го скршив вратот и останав парализиран во 2010-та. Ова е првиот цртеж што го направив додека бев во болница со помош на мојот терапевт. Другото е автопортрет од 7 години подоцна“

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

3. „Најдов стар цртеж што го направив кога имав 7 години. Сега направив подобра верзија на оригиналот“

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

4. „Го најдов овој цртеж од 2008-ма година кога имав 11 години. Кученцето што го посвоивме сега е старец“

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

5. „Поминаа точно 3 години од мојот прв цртеж, па решив да го пробам предизвикот“

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

6. Подобрување на очите за 2 години

Уметници се предизвикуваат одново да ги нацртаат нивните стари „лоши“ цртежи

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар