Тетоважи кои ја прикажуваат мистериозната страна на природата

Тетоважи кои ја прикажуваат мистериозната страна на природата

Пони Рајнхард создава уметност на телото прикажувајќи ја мистериозната страна на природата. На овие тетоважи можете да забележите различни животни, растенија, габи и космоси кои најчесто се тетовирани на рацете или градите.

Рајнхард е толку барана што им закажува на луѓето 6 месеци пред тоа. Таа смета дека тетоважите се како магија и вели дека тетовирањето е составено од 3 дела: состојки, намери и ритуал. Ритуалот е чинот на тетовирањето и нешто што го наоѓате во себе. Таа обожава да тетовира специфични теми, особено кога сите делови се поврзани како приказна. Тогаш таа има слобода да додаде детали ако е потребно.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pony Reinhardt Tattoo (@freeorgy) el

Погледнете како овој уметник создава тетоважи шт изгледаат како илустрации излезени од книга за деца.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар