Татко ги претвора смешните разговори со неговата ќерка во интересни илустрации

Татко ги претвора смешните разговори со неговата ќерка во интересни илустрации

На сите им е познато дека децата знаат да ги кажат најсмешните работи. Но понекогаш и родителите се оние кои им кажуваат смешни работи на нивните деца. Токму затоа и еден татко решил да ги илустрира сите интересни и бизарни изјави од разговорите со неговата ќерка.

(1)tatko-gi-pretvora-smeshnite-izjavi-na-kjerka-mu-vo-ilustracii-kafepauza.mk

Те молам не ставај шпагети помеѓу прстите на нозете

Мартин Брукнер, таткото на 5-годишната Харпер, изјавил дека идејата ја добил додека вечерал со своето семејство. Неговата сопруга ѝ рекла на Харпер: „Те молам немој да ставаш шпагети помеѓу прстите на нозете.“ Брукнер тогаш искоментирал колку интересно звучело тоа. Подоцна, истиот ден, тој ѝ рекол на Харпер „Дали повторно го фрли сирењето во кадата?“ Оттогаш решил да ги забележува сите чудни работи кои ги изговарале, па така се родил овој проект. Во продолжение погледнете ги интересните илустрации на Мартин.

(3)tatko-gi-pretvora-smeshnite-izjavi-na-kjerka-mu-vo-ilustracii-kafepauza.mk

Кога сакате некого, на некој начин тоа е како вашето срце да го допира нивното

(4)tatko-gi-pretvora-smeshnite-izjavi-na-kjerka-mu-vo-ilustracii-kafepauza.mk

Јас сакам шминки и лоши момчиња

Дали тоа е огледало, или е пат за излез од овде?

Дали е тоа огледало или излез одовде?

(5)tatko-gi-pretvora-smeshnite-izjavi-na-kjerka-mu-vo-ilustracii-kafepauza.mk

Мојот лакт има изместен глужд

Продолжете на следната страница за повеќе илустрации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар