Најпознатите ремек-дела на Пабло Пикасо претворени во 3Д скулптури

Најпознатите ремек-дела на Пабло Пикасо претворени во 3Д скулптури

Ексцентричната и надреалната уметност на Пикасо инспирирала безброј уметници, вклучувајќи го и пакистанскиот илустратор Омар Акил. Тој замислил како би изгледале некои од најпознатите дела на шпанскиот уметник како 3Д модели. Погледнете го резултатот во продолжение.

1. Седната жена

(1)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

 2. Црна фигура

(2)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

3. Споменик за Шпанците

(3)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

4. Изглед

(4)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

5. Женски гради во фотелја

(5)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

6. Композиција

(6)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk

7. Уметничка галерија

(7)7-dela-na-pablo-pikaso-rekreirani-kako-3d-skulpturi-kafepauza-mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар