Талентиран уметник со необична идеја: Изместена реалност која ќе ве насмее и остави без зборови

Уметникот Лукас Левитан од Бразил има една интересна навика: Тој одбира фотографии од Инстаграм по случаен избор и ги комбинира со негови цртежи. Резултатот е слика со комплетно ново значење.

Талентиран уметник со необична идеја: Изместена реалност која ќе ве насмее и остави без зборови

Лукас станал толку популарен што сега луѓето самите му ги нудат фотографиите за да ги преработи на својот уникатен начин. Во продолжение погледнете дел од најимпресивните примери на неговата неверојатна креативност…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар