Креативно изработен ранец ви дава крилја

Креативно изработен ранец ви дава крилја

Не постои човек што барем еднаш во својот живот не сонувал да има сопствени крилја. Удобни, големи, со прекрасни пердуви… Ни, за жал луѓето не се птици или ангели. И многу е непријатно да носите маскенбалски крилја секој ден. Но што ако крилјата можат да биде корисни? Што ако можете да спакувате нешто во нив и да ги носите на својот грб? Што ако крилјата се ранци? Со цел да го остварат сонот на илјадници луѓе, една фирма создала ранец во форма на крилја – совршен за средношколците, но и сите оние кои отсекогаш сакале да летаат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар