Само храбрите парови ќе го направат ова: Тетоважа наместо веренички прстен

Само храбрите парови ќе го направат ова: Тетоважа наместо веренички прстен

Откако моделот Бехати Принслу ја покажа својата „вереничка тетоважа“ – три мали точки кои се поставени вертикално на нејзиниот прст, сите бевме шокирани. Но, после внимателно разгледување и малку истражување, сфативме дека идејата зад правењето на оваа тетоважа е прилично слатка. Таа ја симболизира постојаноста на врската меѓу мажот и жената, а овој тренд е започнат од Адам и Бехати.

01-samo-hrabrite-parovi-kje-go-napravat-ova-tetovazha-namesto-verenichki-prsten-www.kafepauza.mk_

Некои тетоважи се мали и слатки, некои едноставни, некои симболизираат некоја тајна порака. Без разлика како тие изгледаат, едно е сигурно – тие јасно ја прикажуваат силната, непоколеблива љубов која ќе остане засекогаш помеѓу оние кои ги носат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар