25 септември 2015 | Кафе пауза

15 цитати кои совршено ја доловуваат желбата да ги спакувате куферите и да избегате од сè

Доколку постојано размислувате за патување во нови земји, што подалеку од вашето родно место, тогаш без сомнение целосно ќе се пронајдете во следниве 15 мисли.

Филм: Еверест (Everest)

Филм според вистински случувања кои довеле до смрт на 8 луѓе кои се искачувале на Еверест во 1996 година

Изберете идеална боја на кармин според бојата на вашата коса

Карминот е можеби наједноставната и најевтината шминка која ќе ве направи поатрактивни.

Веганско фрапе со карамела од само 3 состојки

Вкусно есенско кафе кое ќе ви го зачини денот

Моќта на жените Ваги: Откријте зошто секој маж копнее по нив

Таа е совршено природна и секогаш своја, па токму затоа и со својата грациозност го привлекува погледот на сите мажи околу неа.

Само храбрите парови ќе го направат ова: Тетоважа наместо веренички прстен

Оваа тетоважа ја симболизира постојаноста на врската меѓу мажот и жената, а трендот е започнат од Адам Левин и Бехати Принслу.

Тајна чувана 8 векови: Чудотворен лек за срцеви тегоби

Творецот на овој добро чуван рецепт била монахињата Хилдегард фон Бинген која живеела пред 800 години.

7 видови храна од која брзо можете да станете зависни

Доколку секојдневно копнеете по одреден вид нездрава храна, тогаш големи се шансите дека вие сте зависни од неа.

Заборавете ги лошите: Ова се 10-те најдобри моменти во секоја врска

Патот по кој ќе ве водиме сега, содржи преубави моменти од вашата врска кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице и ќе ви ги вратат најубавите спомени.

5 клучни дневни парчиња кои мора да бидат дел од вашиот есенски шопинг

Доколку се одлучите овие денови да започнете со задолжителниот есенски шопинг, тогаш погледнете кои 5 дневни парчиња треба да ги имате на ум.