5 клучни дневни парчиња кои мора да бидат дел од вашиот есенски шопинг

Доколку се одлучите овие денови да започнете со задолжителниот есенски шопинг, тогаш погледнете кои 5 дневни парчиња треба да ги имате на ум, бидејќи тие се клучни при есенското купување гардероба и обувки.

1-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_

1. Чизми

И оваа есенска сезона, едно од дневните парчиња кои мора да ги имате на ум кога одите во есенски шопинг се токму чизмите. Во продавниците може да пронајдете различни модели на ова неизоставно дневно парче во колекцијата на секоја жена, па нема да погрешите ако се одлучите за вистинска кожа, превртена кожа, модел со реси, плитки или длабоки чизми.

2-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_

2. Капут

Стилскиот капут може на вистински начин да ја надополни секоја ваша дневна комбинација, па на неговиот избор секогаш треба да посветите големо внимание. Оваа сезона, како и секоја досега, ќе бидат подеднакво атрактивни кратките и долги капути, со различни варијанти на закопчување, но и во различни впечатливи бои и принтови.

3-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_

3. Кожа

Дневните парчиња изработени од кожа оваа есен се задолжителни, а како и секогаш, на вашата листа може да се најдат стилските кожни јакни, но и кожни панталони, здолништа, како и блузи изработени од кожа.

4-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_

4. Впечатливи џемпери

Класичните џемпери се секогаш добредојдени во есенскиот период, но оваа есен обрнете внимание на џемперите кои на себе содржат впечатливи детали и кои по малку се нетипични во однос на оние кои веќе сме навикнале да ги носиме. Можете да ги комбинирате си други дневни парчиња, а притоа секогаш да изгледате различно и стилски.

5-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_

5. Чанти за секој ден

Оваа есен немојте да носите гламурозни чанти и торби, бидејќи вистински тренд во модниот свет се оние модели кои можат да се носат преку рамената, а кои претставуваат стилска варијанта подеднакво како класичните дамски чанти. Освен што се вклопуваат во секоја дневна комбинација, овие чанти се и многу практични, па имајте ги на ум кога ќе започнете со есенскиот шопинг.

6-5-kluchni-dnevni-parchinja-za-esenski-shoping-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар